22 grudnia 2011 roku, zgodnie z tradycją, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w Starej Przysiece Drugiej zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić nadchodzące Boże Narodzenie.

j1

 

 

W magiczną atmosferę Świąt wprowadziły zebranych wystawiane tam Jasełka (przygotowane pod kierunkiem p. Magdaleny Zapłaty, p. Marleny Marii Stróżyńskiej, p. Ewy Kramer-Cholewińskiej, p. Izabeli Włodarczak). O oprawę muzyczną imprezy zadbał chór szkolny (pod opieką p. Michała Dolaty; z pomocą p. Kamila Gidaszewskiego), który z niezwykłym zaangażowaniem zaprezentował polskie kolędy. Jasełka łączyły w sobie pierwiastek tradycyjny i nowoczesny. Obok biblijnych postaci Maryi i Józefa można bowiem było zobaczyć bezdomnych mieszkających w slumsach czy też bogaczy symbolizujących Trzech Króli, którzy do Dzieciątka przybywają w modnym, szybkim aucie.  Niezwykłe zderzenie dwóch światów podkreślała również dekoracja wykonana przez gimnazjalistów (zgodnie z pomysłem p. Kingi Kwaczyńskiej). Po przedstawieniu głos zabrali: ks. Andrzej Sotek, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Przygodzka oraz Dyrektor Szkoły p. Paweł Szymkowiak, którzy wszystkim zebranym złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.

j2 j3

j4 j5