Uczniowie szkoły filialnej w Wonieściu uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata". Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów. Myśl przewodnia akcji to: „Turysto - szanuj środowisko".

 DSC 0099 DSC 0115 

          Uczniowie w tym dniu udali się na wycieczkę do lasu w Żegrówku. Uczestniczyli w zabawach ekologiczno-przyrodniczych, piekli kiełbaski przy ognisku i podziwiali pomnik przyrody jakim jest 500-letni dąb „Żegrowiak". Dodatkową atrakcją był przejazd do lasu śmigielską zabytkową kolejką wąskotorową. W czasie przejazdu pan konduktor zabawiał dzieci różnymi zagadkami z nią związanymi.
         Jak przystało na prawdziwych turystów, uczniowie zachowywali się stosownie do zaistniałej sytuacji i pilnowali wzajemnie, aby miejsce, w którym spędzali czas, zostawić w nienagannym porządku. Tacy turyści to skarb!

DSC 0082 DSC 0109 DSC 0117

Renata Frąckowiak