To, że warzywa i owoce pełne są witamin i warto je zjadać, wiadomo nie od dziś. Ale najmłodsi uczniowie przekonali się, że dary jesieni są świetnymmateriałem, z którego można wyczarować nawet...lalki. W środę 1października wszyscy uczniowie klas 1-3 przybyli do szkoły z torbami pełnymi warzyw i owoców. Tego dnia dzieci bawiły się w lalkarzy i z przyniesionych produktów wykonały kukiełki. Wykazały się sporą wyobraźnią i pomysłowością - na szkolnym korytarzu pojawiły się różne zabawne figury i postacie. Zajęcia manualne w klasach poprzedzone były pogadankami na temat właściwości zdrowotnych surowych warzyw i owoców. Niektóre dzieci przy okazji z apetytem chrupały marchewkę czy jabłko wyhodowane we własnym ogródku lub przydomowym sadzie.

M 012 M 022 M 026

Donata Kowalczyk