Mglisty, sobotni poranek 18 października 2014 roku nie nastrajał do spacerów po lesie, a mimo to grupa 22 uczniów Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej pod opieką pań: Marii Ratajczak, Donaty Kowalczyk i Marioli Frąszczak dotarła w dobrych nastrojach na metę rajdu turystycznego w Bonikowie.

006 009 043 044

          Wyruszyliśmy z Kościana sprzed dworca PKP i plantami, przez Park Miejski, dalej żółtym szlakiem nad Obrą, przez pięknie pachnący jesienią las dotarliśmy do mety, która znajdowała się w Szkole Podstawowej w Bonikowie.
          Na uczestników 49 Kościańskiej Jesieni nad Obrą czekała na mecie tradycyjna grochówka, odznaki rajdowe oraz konkursy rekreacyjno – sprawnościowe i konkurs krajoznawczy.
          Szczęście nam dopisało. Natalia Szymańska zdobyła I miejsce w konkursie „Przenoszenie ciężarów", a Zuzanna Janik zajęła 3 miejsce w konkursie „Układanie piramidy". Dziewczynki wróciły z nagrodami.
          Mimo szarego nieba nie spadła z niego ani jedna kropla deszczu i nikt nie czuł chłodu, a gdy o godzinie 13:00 wysiadaliśmy z autokaru przed dworcem PKP w Kościanie, na jesiennym niebie pojawiło się radosne słońce. Zakończenie rajdu było bardzo udane!

Maria Ratajczak