Dnia 27 czerwca 2014r. w Widziszewie doszło do wypadku – motocyklista wypadł z trasy i zjechał do rowu, z którego nie mógł się wydostać. Przez długi czas mężczyzna bezskutecznie wzywał pomocy. Wołanie poszkodowanego usłyszeli dwaj chłopcy, którzy wybrali się na spacer z psem. Jednym z nich był uczeń pierwszej klasy gimnazjum Wojciech Tomczak. Reakcja chłopców była natychmiastowa - zatrzymali oni przejeżdżający samochód, którego kierowca wezwał pogotowie ratunkowe. Motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lesznie.

DSCN2878 DSCN2915 ty

          Zachowanie 13-latków zasługuje na pochwałę. Chłopcy, mimo młodego wieku, postąpili bardzo odpowiedzialnie, udzielając pomocy rannemu mężczyźnie.
      Postawa chłopców została doceniona i nagrodzona przez kolegów poszkodowanego motocyklisty. Nastoletni bohaterowie otrzymali pamiątkowe koszulki, a następnie na motocyklach pojechali do Poznania na tor gokartowy.
      Zachowanie Wojtka i jego kolegi Alberta zostało też zauważone przez komendanta powiatowego policji, który w ramach podziękowania za postawę godną naśladowania zaprosił ich na komendę w Kościanie. Chłopcy otrzymali drobne upominki i mieli okazję zwiedzić budynek komendy.
        Czyn Wojtka zyskał uznanie także w oczach przedstawicieli Rady Rodziców, którzy ufundowali dla niego nagrodę książkową. 

Bernadeta Bartkowiak