W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wzięli udział w organizowanej każdego roku akcji Tydzień Pisania Listów. Podobnie jak w ubiegłym roku przyświecała jej idea „Marzycielskiej Poczty", której głównym celem jest nawiązanie kontaktu listownego i wsparcie duchowe dla poważnie chorych dzieci.

20141105 101406 P1200607 - Kopia

       Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, którzy przygotowali rysunki, listy i kartki z serdecznymi pozdrowieniami dla 4-letniej Oliwii i 8-letniego Tobiasza. Do niektórych z przesyłek dołączone były drobne upominki, np. w postaci obrazków z ulubionymi postaciami bajkowymi adresatów.
      Ten drobny gest, jaki wykonali uczniowie naszej szkoły, z pewnością sprawi radość osobom, do których trafi przesyłka. Nadawcom pomoże natomiast docenić to, czym cieszymy się na co dzień, a nie zawsze potrafimy docenić – zdrowie.


 

Marlena Maria Stróżyńska
Marlena Anna Stróżyńska