Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

          Listopad to czas, kiedy kierujemy nasze myśli i serca ku tym, którzy odeszli, ufając, że są oni szczęśliwi w domu Ojca. Dzięki modlitwie możemy być z nimi blisko.
         Piękną tradycją jest również odwiedzanie i dbanie o groby naszych bliskich zmarłych. Wiemy, że są na cmentarzach groby, którymi nikt się już nie zajmuje. W związku z tym, jak co roku, Zespół Charytatywny zorganizował akcję pt. „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli".

IMG 20141031 162840 zdjecia z telefonu 014 zdjecia z telefonu 018 zdjecia z telefonu 019

Wolontariuszki: Kinga Kamińska, Olga Michałowska, Blanka Wawrzyniak, Julia Kamińska oraz Natalia Teśner na cmentarzu parafialnym w Wonieściu wysprzątały zaniedbane groby i zapaliły na nich przyniesione przez uczniów znicze.
          Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji!

Izabela Włodarczak