Wszystkie dzieci kochają misie - to jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek. Od ponad 100 lat miś towarzyszy dzieciom na całym świecie. To z nim najmłodsi dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy; do niego maluchy przytulają się, zasypiając. To przyjaciel, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzeba.

DSC03960 DSC03964 DSC03967 DSC03970

          Dlatego 25 listopada 2014 r. dzieci ze Szkoły Filialnej w Wonieściu obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli z domu swoje ulubione maskotki, zaprosili je do misiowej gimnastyki, wspólnie oglądali prezentację multimedialną „Niedźwiedzie w przyrodzie". Brali również udział w mini konkursie „Co wiem o misiach?", bawili się przy piosenkach: „Pokochaj Pluszowego Misia", „Jadą, jadą misie", „Dwa malutkie misie", oglądali film z cyklu: „Miś Uszatek". Każdy smakował – „małe co nieco", czyli słodki miodek. Przy okazji dzieci dowiedziały się o wartościach odżywczych miodu. Najbardziej spodobała się uczniom zabawa ze śpiewem pt. „Jedna łapka, druga łapka". Ponadto dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały pracę plastyczną „Mój miś".
          Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów. Szkoda, że dzień minął tak szybko!

Renata Frąckowiak

Wanda Olejnik