W dniach 10 – 12 oraz 17 - 18 grudnia 2014 roku pedagog szkolny Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej Maria Ratajczak rozpoczęła pracę z młodzieżą klas 1 i 2 gimnazjum i uczniami klas 4 - 6 szkoły podstawowej.

IMG 7463 IMG 7556 M 031 M 098

          Uczniowie, oglądając filmy i dyskutując, wykonali plakaty, ulotki dla rodziców i rówieśników, uczyli się, jak należy korzystać z mediów elektronicznych, czyli Internetu i wszechobecnych w naszym życiu telefonów komórkowych, jak bezpiecznie poruszać się w świecie medialnym, aby nie naruszać przepisów prawa i nie stać się sprawcą lub ofiarą cyberprzemocy. Poznawali również, jakie są konsekwencje prawne działań podejmowanych w medialnej przestrzeni, a przede wszystkim konsekwencje emocjonalne
i psychiczne, jakie powodują przemocowe działania w „duszy" młodych ludzi i jakie zagrożenia czyhają na nich po drugiej stronie ekranu.
        Końcowym efektem podjętych działań będzie wystawa prac wykonanych przez uczniów gimnazjum. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej zanieśli krótkie ulotki dla rodziców, aby razem z nimi uczestniczyli oni w medialnej rzeczywistości i uczyli ich bezpiecznego korzystania.
          W zajęciach uczestniczyło 45 uczniów gimnazjum i 50 uczniów szkoły podstawowej.

Maria Ratajczak