Jasełka to tradycja w naszej szkole. Są ważnym wydarzeniem, na które przygotowujemy się już od listopada. Przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia odbyło się 19.12.2014 r.

M 163 M 185 M 220 M 240

        Zgodnie z tradycją był Józef i Maryja, która kołysała Dzieciątko Boże; nie zabrakło również Pastuszków, Aniołów, Królów i wszystkich, którzy chcieli oddać cześć Jezusowi. W tym roku role odgrywały dzieci z kółka teatralnego i kółka języka angielskiego klas I-III SP. Kolejny raz jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu.
          Rodzice, zaproszeni goście oraz Pan Dyrektor z zainteresowaniem słuchali dzieci. Mali artyści we wspaniałych strojach, z dużym zaangażowaniem prezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie. Świąteczny nastrój podkreślały stroje dzieci, dekoracja sali, brzmiące w tle kolędy śpiewane przez chór szkolny pana Michała Dolaty.
          Na zakończenie Dyrektor Paweł Szymkowiak podziękował dzieciom, ich rodzicom oraz pozostałym osobom przygotowującym to przedstawienie i złożył wszystkim świąteczne życzenia.
          Mamy nadzieję, że ukazane wydarzenia narodzin Jezusa przygotowały wszystkich do Świąt Bożego Narodzenia, wprowadziły ich w nastrój i tajemnicę oraz przyniosły wiele radości.

Izabela Włodarczak