W niedzielę 18 stycznia w sali wiejskiej w Wonieściu świętowano Dzień Seniora.
        W uroczystości uczestniczyli: burmistrz Śmigla p. M. Adamczak, wiceburmistrz – p. M. Jurga, ksiądz parafii Wonieść – A. Sotek, wicedyrektor Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej – p. M. Pawłowska - Górna oraz liczna grupa zaproszonych seniorów. Gości powitał sołtys wsi – p. A. Splisteser. Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Filialnej w Wonieściu. Były to: Jasełka, piosenki biesiadne, wierszyki, życzenia oraz przedstawienie „Babcie i krasnoludki". Niespodzianką były laurki przygotowane dla każdego seniora. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.

DSC 0714 DSC 0718 DSC 0727 DSC 0765

        Gromkie oklaski i salwy śmiechu były dowodem na to, że występy się gościom podobały i dostarczyły zebranym dużo radości. Część artystyczną i dekoracje przygotowali nauczyciele – W. Olejnik, Z. Adamczak, K. Szklarska, M. Dolata, M. Schulz, K. Czamańska, R. Frąckowiak.

Renata Frąckowiak