W dniach 26 - 31 stycznia uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej oraz 1 - 3 gimnazjum wzięli udział w szkolnych obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na lekcjach wychowawczych uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali zadania i omawiali wydarzenia związane z powstaniem. Wśród uczniów zaangażowanych w wykonanie zadań zostaną rozlosowane nagrody.

M 016 M 019 M 020

     Każda z klas gimnazjalnych miała za zadanie zaprezentowanie w czasie przerwy jednego z wydarzeń Powstania Wielkopolskiego. Najlepiej z tego zadania wywiązała się klasa 1 gim. Ponadto uczniowie byli odpowiedzialni za przygotowanie gazetek tematycznych w salach lekcyjnych, a dla chętnych zorganizowano konkurs na wykonanie modelu samolotu. W bibliotece szkolnej p. Marlena Anna Stróżyńska przygotowała wystawę książek o powstaniu oraz gazetkę pt.: „Z dokumentacji fotograficznej Powstania Wielkopolskiego".
          Dekoracje przygotowała p. Kinga Kwaczyńska, a nad przebiegiem obchodów czuwała p. Lidia Jankowska.

Bernadeta Bartkowiak