W roku szkolnym 2014/2015 ferie zimowe odbywały się w drugiej połowie lutego. W bieżącym roku szkolnym zajęcia zorganizowano pod hasłem Ferie zimowe na sportowo.

DSC04124 DSC04132 DSC04133 DSC04135

          W szkole w Wonieściu największym zainteresowaniem cieszył się balik karnawałowy i wyjazd do Kościana. Uczniowie klas 0 - II pod opieką nauczycielek: Z. Adamczak, R. Frąckowiak, W. Olejnik i M. Schulz wyjechali do sali zabaw NUFRIK w Kościanie. Tam w miłej atmosferze spędzili radośnie czas, biorąc udział w aktywnej zabawie wśród kolorowych piłek, trampolin i zjeżdżalni. W odpowiednio dostosowanej do potrzeb dziecka sali zabaw uczniowie skakali, wspinali się, zjeżdżali ze zjeżdżalni. Poprzez zabawę rozwijali umiejętności takie jak koordynacja wzrokowo - ruchowa i sprawności motoryczne. Wspólna zabawa sprzyjała integracji społecznej wszystkich uczestników wycieczki. Czas spędzony w sali zabaw przyniósł wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.
          Pełni wrażeń i z radością na twarzach wróciliśmy z wycieczki, gdzie przed szkołą oczekiwali na dzieci stęsknieni rodzice.

Wanda Olejnik