W czasie ferii zimowych w szkole w Starej Przysiece Drugiej przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Kościańskiego zorganizowano cykl zajęć w ramach programu ,,Ferie zimowe na sportowo" - w wymiarze trzech godzin dziennie. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 - 3 SP.

M 001 M 002 M 003

       Każdego dnia na uczestników zajęć czekały nowe atrakcje. Dzieci wzięły udział w baliku karnawałowym, w konkursach plastycznych pod hasłem ,,Zimowa olimpiada", ,,Sporty zimowe", w zabawach muzyczno - ruchowych, w zajęciach ruchowych inspirowanych literaturą dziecięcą oraz w konkursach sprawnościowych. Zwycięzcy turniejów otrzymali nagrody w postaci puzzli i gier edukacyjnych, a pozostali uczestnicy zostali obdarowani skakankami, książeczkami i balonikami. Wiele radości sprawiła dzieciom także wycieczka do sali zabaw ,,Nufrik" w Kościanie, gdzie mogły bawić się na 4 - poziomowej konstrukcji zabawowej z licznymi zjeżdżalniami, torami przeszkód i labiryntami.
          Zajęcia te z pewnością uatrakcyjniły wychowankom czas zimowej laby i zachęciły ich do aktywnego wypoczynku.

Irena Klemenska, Magdalena Zapłata