Co mam zjeść na przekąskę – pod takim hasłem uczniowie klas 3 Gimnazjum w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej popularyzowali zasady prawidłowego i smacznego odżywiania.

IMG 7915 IMG 7970 DSC03858 DSC03866

          Z własnych doświadczeń uczniowie wiedzą, że najtrudniej zrezygnować im jest ze słodyczy, dlatego dla całej społeczności uczniowskiej przygotowali zdrowe, łatwe i bardzo smaczne ciasteczka maślano – kokosowe. Zanim jednak gimnazjaliści upiekli w/w ciastka, wykonali plakaty na gazetkę umieszczoną na korytarzu szkolnym. Prezentowały one wpływ na zdrowie szkodliwych składników słodyczy ze sklepu; propagowały natomiast bardzo zdrowe zamienniki, z których przygotowano ciastka.
        Uczniowie upiekli ciastka z czterech bardzo zdrowych składników takich jak: mąka orkiszowa, wiórki kokosowe, masło klarowane i brązowy nierafinowany cukier trzcinowy. Zanim rozdali ciasteczka wszystkim uczniom gimnazjum, przypomnieli, dlaczego lepiej samemu upiec zdrową przekąskę niż kupić słodycze ze sklepu, które zjadane w dużych ilościach są bardzo niezdrowe. Ciastka upieczone przez trzecioklasistów niezwykle smakowały wszystkim uczniom gimnazjum. Na korytarzu szkolnym długo jeszcze unosił się ich zapach. Przepis na ciastka zawieszony został razem z plakatami na gazetce ściennej. Umieszczony został również pod poniższym tekstem w pliku do pobrania; pojawi się także w najbliższym wydaniu gazetki szkolnej Migawki spod ławki.
          Dla uczniów było to pierwsze, lecz zapewne nie ostatnie spotkanie z programem „Żyj smacznie i zdrowo". Na koniec, podczas zajęć, na których realizowany był temat Co mam zjeść na przekąskę, uczniowie klas trzecich otrzymali po jabłku, jako przykład kolejnej zdrowej przekąski.
      Natomiast uczniowie klasy pierwszej gimnazjum w ramach programu „Żyj smacznie i zdrowo" przygotowali dla dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawienie na temat marnowania żywności.
      Na lekcjach wychowawczych uczniowie również zostali zapoznani z tą problematyką. Dowiedzieli się, jak przeciwdziałać marnowaniu żywności, jakie są przyczyny i skutki takich zachowań oraz jak przeciwdziałać temu zjawisku. Uczniowie postanowili przygotować autorski scenariusz przedstawienia dla przedszkolaków uczęszczających do naszej szkoły. W inscenizacji pod tytułem Sąd nad marnującymi żywność, które odbyło się 26.03.2015, gimnazjaliści wcielili się m.in. w rolę przejadacza, marnotrawcy i niszczyciela żywności, którzy zasiedli na ławie oskarżonych. Świadkowie i detektywi przedstawili dowody świadczące na ich niekorzyść, a sędzia przykładnie ukarał winnych, wymierzając karę pracy w stołówce szkolnej.
      W ramach realizacji programu wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzona została również akcja informacyjna.

Zofia Kolasa
Katarzyna Główczak

Przepis na ciasteczka