10 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej zakończyły się uroczyste obchody Tygodnia Pamięci Ofiar Katynia. Szkolna komisja podsumowała ich przebieg, oceniła wykonanie zadań, a najlepszych nagrodziła dyplomami.

IMG 8043 IMG 8046 IMG 8048 IMG 8051

        Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie na ilustrację do wybranego utworu poetyckiego. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4a, drugie - klasa 5, a trzecie – klasa 6. Natomiast gimnazjaliści przygotowali gry planszowe. Wyróżnione prace klas: 2b, 2a, 3a trafią do szkolnej świetlicy. Rozstrzygnięto także konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie prezentowali utwory o tematyce katyńskiej. Oceniani byli w dwóch kategoriach – szkoła podstawowa i gimnazjum. Najlepsi okazali się: Krzysztof Bartkowiak z klas 4a sp oraz Blanka Wawrzyniak z klasy 3a gimnazjum.
       Poza tym w salach lekcyjnych pojawiły się okolicznościowe gazetki. W szkolnej bibliotece miała miejsce wystawa pozycji literackich związanych z wydarzeniami katyńskimi, a w holu szkoły można było podziwiać przestrzenną konstrukcję przygotowaną przez p. Kingę Kwaczyńską oraz gimnazjalistów.

IMG 8061 IMG 8060 IMG 8059 IMG 8055

Mariola Frąszczak