Piękna, słoneczna pogoda zachęca do oderwania się od telewizorów i komputerów oraz do wyjścia z domu. Dlatego w sobotę 25 kwietnia 2015 r. grupa 26 uczniów naszej szkoły pod opieką p. K. Główczak, p. M. Frąszczak oraz p. D. Kowalczyk wyruszyła na rajd w ramach 60 Turystycznej Wiosny Kościańskiej.

DSC03981 DSC03996

          Uczestnicy dojechali do Lubinia autobusem. Tam zwiedzili piękny klasztor benedyktynów, którego początki sięgają XI wieku. Stamtąd uczniowie przemierzyli 5 - kilometrową trasę zielonym szlakiem wśród pól i łąk do Bieżynia. Na miejscu czekał na wszystkich poczęstunek oraz mnóstwo atrakcji w postaci konkursów wiedzy i konkurencji sprawnościowych. Najlepszą wiedzą o regionie wykazał się Kacper Cielebąk, zdobywając II miejsce, a tuż za nim, na III pozycji, uplasowała się Joasia Licha. Krzysztof Krysmann pokonał wielu rywali w rzucie lotkami do tarczy i ostatecznie zdobył III miejsce. Ponadto kilkoro dzieci wylosowało tzw. nagrody pocieszenia. Wszystkim gratulujemy!
         Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, uczestnicy rajdu wrócili autobusem do Przysieki. To był bardzo udany, pełen wrażeń i nowych doświadczeń dzień. Do zobaczenia na kolejnym szlaku turystycznym!

Donata Kowalczyk