Dnia 4 maja 2015r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez p. L. Jankowską, p. M. A. Stróżyńską, p. M. M. Stróżyńską, p. M. Schulz oraz koło historyczne gimnazjum i uczniów szkoły podstawowej.

M 006 M 022 M 030

       W apelu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami. Obejrzeli oni nietypowe przedstawienie, którego motywem przewodnim były wiadomości telewizyjne. „Aktorzy" przypomnieli w skrócie tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. oraz informacje na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odświętny nastrój podkreślały recytowane wiersze, charakterystyczne pieśni patriotyczne odśpiewane przez chór szkolny. Ważnym elementem była również dekoracja, przygotowana przez p. K. Kwaczyńską; symbolizowała ona sytuację w państwie polskim oraz w Europie.
          Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Dyrektor Paweł Szymkowiak, który podziękował za przygotowanie apelu i podkreślił wagę obchodzonej rocznicy.
          Akademia była bardzo przyjemną i ciekawą lekcją, która przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii.

Magdalena Schulz