15.05.2015r. 44 uczniów z klas 0-3 szkoły podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wraz z p. Wandą Olejnik, p. Grażyną Szymkowiak i p. Marleną Anną Stróżyńską wzięło udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej „W krainie baśni i bajek".

1 2 3 4

          Imprezę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu, a patronat honorowy nad jej XII edycją objęła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak. Tegoroczne hasło brzmiało „W kręgu europejskich baśni i bajek".
          Uczniowie, którzy wzięli udział w imprezie, wcześniej wykonali prace na konkurs plastyczny pod nazwą „Baśnie europejskie". 15 maja odbyło się rozstrzygniecie tego konkursu. Zanim jednak do tego doszło, wszystkie dzieci z różnych szkół i przedszkoli naszej gminy wzięły udział w barwnym korowodzie przebierańców, który wiódł ulicami Śmigla. Przemarsz zakończył się bajkowym piknikiem i ogłoszeniem wyników konkursu.

5 6 7 8 

          Nagrodzono troje uczniów naszej szkoły. Byli to:
- Natalia Zapłata i Igor Lurc – wyróżnienia w kategorii klas I,
- Nikola Zapłata – III miejsce w kategorii klas II.

9 10 11 12   

          Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz mogli wziąć udział w odgadywaniu bajkowych zagadek.

13 14 15 16

Marlena Anna Stróżyńska