Zbliża się koniec roku szkolnego 2014/2015. Jak zawsze jest to czas podsumowań. Warto zatem przyjrzeć się sukcesom, jakie odnieśli uczniowie naszej szkoły w konkursach polonistycznych.
          Tradycją stał się udział uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w corocznym Gminnym Konkursie Ortograficznym. W tym roku finał zmagań z polską pisownią miał miejsce w szkole w Bronikowie. Zdolnościami ortograficznymi wykazała się tam Mariola Stróżyńska, która wśród uczniów szkoły podstawowej zajęła III miejsce.
       Niezwykle owocny okazał się udział Joanny Glapiak w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Kolejne jego etapy pokonywała ona bez większych przeszkód, pokonując wszystkich konkurentów - na etapie szkolnym oraz rejonowym – i zdobywając pierwsze miejsca. Natomiast w czasie etapu wojewódzkiego bez problemu uzyskała liczbę punktów, która zagwarantowała jej tytuł laureata.
          Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w konkursach polonistycznych, serdecznie dziękujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach w przyszłym roku szkolnym.

P1000755 P1000744 M 005

Marlena Maria Stróżyńska