W upalną sobotę 6 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w XI Gminnym Dniu Dziecka, który przeprowadzono na boisku sportowym „Orlik" w Śmiglu. Wszystkie zmagania odbywały się osobno w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

dzień dziecka śmigiel 003 dzień dziecka śmigiel 005 dzień dziecka śmigiel 007 dzień dziecka śmigiel 009

Uczniowie szkoły podstawowej rywalizowali w turnieju piłki nożnej chłopców, dwóch ogni usportowionych dziewcząt, a najmłodsi uczestniczyli w turnieju gier i zabaw sportowych. Gimnazjaliści natomiast zdobywali punkty w przeciąganiu liny i turnieju „DARTS". W klasyfikacji ogólnej szkół reprezentacja i szkoły podstawowej, i gimnazjum zajęły III miejsce. Szkoły otrzymały puchary i dyplomy.
           Podczas imprezy rozegrano także konkursy indywidualne, w których nasi uczniowie zajęli miejsca na podium. Emil Ratajczak był drugi w konkurencji rzut ringo do tablicy, a Ewelina Halasz zajęła III miejsce w strzałach piłką do bramki. Natomiast Blanka Wawrzyniak uplasowała się na III pozycji w rzutach ringo, a Grzegorz Leonarski zdobył III miejsce w rzutach lotkami do tarczy i piłką do wiaderka.