Wzorem lat ubiegłych i w tym roku, niedługo po rozpoczęciu roku szkolnego, policjant oddziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościanie odwiedził naszą szkołę.

P9080503 P9080507 P9080506 P9080504

             8 września 2015r. młodszy aspirant, pani Izabela Czerwińska w towarzystwie maskotki wielkopolskiej policji, sierżanta Pyrka, poprowadziła spotkanie z uczniami oddziału przedszkolnego i klas I-III na temat „Bezpieczna droga do szkoły". Omówiony został problem zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się dzieci w drodze do i ze szkoły, w czasie zabaw po lekcjach i wycieczek szkolnych oraz odpowiedniego zachowania się w takich sytuacjach.
        Uczestnicy spotkania wykazali się dużą aktywnością i chętnie zabierali głos w dyskusji dotyczącej konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Grażyna Szymkowiak