12 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły już kolejny raz byli uczestnikami Biegu Olimpijskiego w Racocie. Celem tej imprezy jest zachęcanie do biegania dzieci i dorosłych, popularyzacja "Nordic Walking" i akcji „Cała Polska Biega". Każdy z uczestników imprezy mógł wybrać dogodną dla siebie formę pokonania ponad trzykilometrowej trasy.

1.200002 1.200003 1.200004

        Start do biegu poprzedzony był, jak zawsze, ceremoniałem olimpijskim – wciągnięciem na maszt flagi olimpijskiej i zapaleniem znicza. Zaszczyt zapalenia znicza przypadł Grzegorzowi Nowakowi – wioślarzowi, uczestnikowi Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.
           Jak zwykle hasłem przewodnim biegu było: „Jeżeli stanąłeś na starcie – to już zwyciężyłeś, choćbyś przybiegł ostatni".
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie z rzeszą około 2000 biegaczy pokonali wyznaczony dystans, a przebiegając linię mety otrzymali pamiątkowy dyplom i folder; wzięli również udział w losowaniu wielu nagród, wśród których były dwadzieścia dwa rowery.
       Szczęście uśmiechnęło się do trójki naszych uczniów. Serafin Kaczor i Aleksander Przybylski (oboje z klasy VI) zostali szczęśliwymi posiadaczami rowerów, a Jarosław Dworczak z klasy V otrzymał kołdrę.
          Jako szkoła wylosowaliśmy puchar ufundowany przez Ministra Edukacji Narodowej Joannę Kluzik – Rostkowską.

Maria Gąsiorowska