Czy można spadać nieskończenie długo? Dokąd trafia woda z naszych kranów? Na te i inne pytania mogliśmy uzyskać odpowiedzi podczas tegorocznej 10 Nocy Naukowców. Z tej okazji poznańskie uczelnie przygotowały wiele atrakcji dla uczestników imprezy.

2015 09 25 18.16.52 2015 09 25 18.17.08 2015 09 25 18.33.38

 Z zaproszenia skorzystała grupa naszych gimnazjalistów, którzy gościli w Politechnice. Odbywały się tam warsztaty chemiczno-biologiczne. Tym razem uczniowie wcielili się w role naukowców i sami wykonywali doświadczenia. W bibliotece Politechniki obejrzeliśmy wystawę poświęconą różnym rodzajom umundurowania i wyposażenie policji z krajów UE. W strefie wiedzy otrzymaliśmy materiały reklamowe, m.in. na temat Unii, bezpieczeństwa, zawodów rzemieślniczych. Największą atrakcją wieczoru okazał się pokaz Fizyka Gravity Show ( Wietrzna fizyka), podczas którego profesor i jego asystenci wykonali doświadczenia ukazujące oddziaływanie grawitacji. Dowiedzieliśmy się, jak wywołać wiatr z butelki oraz poznaliśmy sekrety piłkarzy i żeglarzy. Noc Naukowców cieszy się od kilku lat dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Myślę, że nie zabraknie Was na kolejnym spotkaniu z nauką.

Mariola Frąszczak