Dnia 28 września 2015r. po raz kolejny mieliśmy okazję obchodzić w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza przygotowana została przez p. B.Bartkowiak, p. M. A. Stróżyńską, p. L. Jankowską, p. M. Schulz, p. K. Kwaczyńską, p. M. Wawrzenieckiego oraz uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.

000 0350 000 0354 DSC 0622

 W tym dniu uczniowie mieli okazję zaznajomić się z tradycjami i kulturą Hiszpanii. Cała społeczność szkolna dołożyła wszelkich starań, aby ta uroczystość była ciekawa i oryginalna. Obchody miały na celu motywowanie uczniów do nauki języków obcych, wykazanie się wiedzą z zakresu języka hiszpańskiego oraz znajomości Hiszpanii. Nauka na wesoło jest najciekawszą formą nabywania wiedzy i umiejętności, dlatego w tym dniu zorganizowano różne konkursy oraz zabawy. Uczniowie wraz z wychowawcami aktywnie włączyli się w śpiewanie piosenek hiszpańskich, udział w przygotowanych konkurencjach, przygotowania strojów w barwach danego kraju, wykonanie flag, gazetek ściennych oraz dekoracji klas. Najwięcej przyjemności sprawiły młodzieży walki byków przedstawione w humorystyczny sposób przez uczniów szkoły podstawowej oraz muzyczne przerwy w rytmach hiszpańskich. Co więcej, przez cały dzień wychowankowie wraz z nauczycielami stosowali zwroty grzecznościowe tylko w języku hiszpańskim.
Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był on świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki, którą będziemy długo pamiętać. Miejmy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia zainspirują uczniów naszej szkoły do nauki języków obcych, których znajomość jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie.
Do Rady Rodziców kierujemy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród.

Magdalena Schulz