„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”

21 lutego na świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W poniedziałek 22 lutego wydarzenie to uczciliśmy również w naszej szkole. W bibliotece szkolnej można było zapoznać się z wystawą książek pomocnych w nauce naszego języka ojczystego oraz poczytać informacje o pochodzeniu języka polskiego, które umieszczono na gazetce w czytelni. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł się zmierzyć z mową ojczystą, biorąc udział w konkursie „Łamigłówki językowe”. Zadanie polegało na poprawnym przeczytaniu wylosowanego fragmentu tekstu. Były to cytaty zaczerpnięte z literatury znajdującej się w naszej bibliotece. 69 uczniów wzięło udział w konkursie, a 33 z nich bezbłędnie przeczytało wylosowane teksty. Spośród tych osób rozlosowano nagrody książkowe, a najmłodsi (z klas I-III szkoły podstawowej) otrzymali „medale” świadczące o ich sukcesie.
1 2 3 4
5 6 7 8
Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do stosowania poprawnej polszczyzny każdego dnia.

Marlena Anna Stróżyńska
Marlena Maria Stróżyńska