9 maja 41przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz filii w Wonieściu wzięło udział w akcji edukacyjno-integracyjnej „W krainie baśni i bajek”.
1 2 3 4
Imprezę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu, a patronat honorowy nad nią objęła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak. Hasłem XIII edycji były „Legendarne dzieje Polski”.
5 6 7 8
Całość rozpoczął barwny korowód przebierańców, który przeszedł ulicami Śmigla. Następnie wszyscy uczestnicy spotkali się na pikniku przy Centrum Kultury, gdzie otrzymali poczęstunek oraz słodycze od pani Burmistrz. Dzieci mogły też obejrzeć wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie pn.: „Dzieje Polski w legendach”. Podczas pikniku odbyło się jego rozstrzygnięcie. Nagrodzono czworo uczniów naszej szkoły:

Filia w Wonieściu:
Szymon Spychała – oddział przedszkolny– II miejsce
Piotr Skotarczak – wyróżnienie w kategorii klas 3

Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej:
Emanuel Kostrzewski - wyróżnienie w kategorii klas 2
Marta Szymańska - wyróżnienie w kategorii klas 3