Dnia 8 czerwca uczniowie pierwszej klasy gimnazjum: Joanna Glapiak i Jonasz Sroczyński wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego – „Bookworms” zorganizowanym w Zespole Szkół w Bronikowie.

DSC 0201DSC 0209DSC 0211

Pomysłodawczynią konkursu jest Pani Paulina Jurga - nauczycielka języka angielskiego, która do udziału zaprosiła także gimnazjalistów z Bronikowa, Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w konkursie „Bookworms”, odnosząc duży sukces. Joanna Glapiak i Jonasz Sroczyński zajęli I miejsce ex aequo z reprezentacją Gimnazjum w Śmiglu.

Zadaniem uczniów było przeczytanie książki napisanej w języku angielskim pt. ”The Street Lawyer” autorstwa Johna Grishama oraz zapoznanie się z historią i geografią USA oraz biografią autora. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej gimnazjaliści rozwiązywali test ze znajomości lektury, natomiast w części ustnej współpracowali ze sobą w zespołach, udzielając odpowiedzi na pytania ze wskazanego zakresu.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

Bernadeta Bartkowiak