W ciągu ostatnich tygodni można było w czytelni biblioteki szkolnej zapoznać się z efektami projektów uczniów klas szkoły podstawowej, którymi były piękne plakaty polecające książki z naszej biblioteki, albumy i książeczki, w których uczniowie opisali i zilustrowali swoje ulubione lektury, ciekawe lapbooki o książkach, a nawet gra, w którą można było zagrać podczas przerwy. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

1234

Uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum rywalizowali ze sobą w konkursie międzyklasowym „Odkrywamy bibliotekę”, który polegał na wypełnieniu karty z kilkoma lub kilkunastoma pytaniami związanymi z biblioteką szkolną i jej księgozbiorem. Dzieci bardzo się zaangażowały w szukanie odpowiedzi, mając przy tym wiele zabawy. Dobrze sobie radzili z wyszukiwaniem wskazanych książek. Okazało się również, że pomimo pierwszych zwątpień większość klas dobrze wskazała, kogo przedstawia popiersie znajdujące się w wypożyczalni, czy jak ma na imię pluszowy biblioteczny miś.

2a2b1G

Uczniowie mieli też możliwość wskazania książek, które chcieliby odnaleźć na półkach naszej biblioteki. Swoje marzenia mogli zapisać na kartce i wrzucić ją do pudełka w wypożyczalni lub spisać je na konkursowej kartce i podać jako propozycję od klasy. Niektóre z tych marzeń na pewno się wkrótce spełnią ...

Zapraszam do biblioteki!

Marlena Anna Stróżyńska