1

W dniach 18-25 listopada nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Zrób sobie przerwę na czytanie, czyli bajeczna, szkolna przerwa” w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Poznań pt.: „Baśni bajanie – ze słowiańskiej duszy”. Organizatorem była Fundacja Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR. W ramach akcji przez ponad tydzień czytaliśmy podczas przerw baśnie słowiańskie nadesłane przez organizatora. Baśni słuchali i ci najmłodsi z oddziałów przedszkolnych, i ci najstarsi z klas gimnazjalnych. Chętni uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum mogli uczestniczyć we wspólnym czytaniu podczas wyznaczonych przerw – w osobnej sali czytaliśmy baśnie przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej, natomiast w innej sali baśnie dla uczniów gimnazjum. Najmłodsi uczestniczyli w „zaczytanych przerwach” podczas własnych przerw. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie słuchali baśni, a niektórzy z nich wyrazili chęć uczestniczenia w podobnych akcjach w przyszłości.

2345

678

Marlena Anna Stróżyńska