„– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.”

                                                                           A.A.Milne „Kubuś Puchatek”

 

18 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas drugich i trzeciej szkoły podstawowej posłuchali bajki o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Niektórzy z nich przynieśli w tym dniu swoje maskotki i książki o jednym z najsławniejszych misiów na świecie. W bibliotece szkolnej mogli również zapoznać się z wystawą książek o Kubusiu Puchatku i gazetką z najbardziej znanymi cytatami z książki Alana Alexandra Milne. Przedszkolaki wykonały piękne rysunki nawiązujące do poznanej opowieści, które można zobaczyć na wystawie w bibliotece.

P1000039P1000049P1000057

P1000066P1000061

Mam nadzieję, że ten dzień był jednym z ich ulubionych dni.

  Marlena Anna Stróżyńska