Strój ucznia

wyciąg ze statutu szkoły
§ 43

1. Zakres możliwej korekty wyglądu ucznia określa dyrektor szkoły w porozumieniu z radą pedagogiczną i radą rodziców.

2. Strój codzienny ucznia stanowią:

1) dla dziewcząt:
spódnica, sukienka lub spodnie o długości nie krótszej niż do połowy uda, koszula (koszulka, bluzka, bluza, sweter) sięgająca co najmniej do bioder, z długimi lub krótkimi rękawami (w zależności od pory roku i pogody), w miarę w jednolitym kolorze;

2) dla chłopców:
spodnie oraz koszula (koszulka, bluza, sweter) sięgająca do bioder, z długimi lub krótkimi rękawami (w zależności od pory roku i pogody), w miarę w jednolitym kolorze.

3. Strój galowy uczniów to:

1) dla dziewcząt:
ciemna sukienka, spódnica (o długości nie krótszej niż do połowy uda) lub ciemne spodnie o klasycznej linii i biała bluzka (koszula) sięgająca do bioder, z długimi lub krótkimi rękawami (w zależności od pory roku i pogody) oraz rajstopy w stonowanym, jednolitym kolorze; nieobowiązkowym uzupełnieniem stroju może być biały lub ciemny żakiet albo sweter;

2) dla chłopców:
ciemne spodnie o klasycznym kroju i biała koszula z długimi lub krótkimi rękawami (w zależności od pory roku i pogody); nieobowiązkowym uzupełnieniem stroju może być ciemny sweter lub marynarka i krawat lub muszka w stonowanym kolorze.

4. Inne ustalenia

1) poszczególne elementy stroju ucznia nie mogą zawierać nadruków: wulgarnych, dyskryminujących, obrażających uczucia religijne, zawierających elementy mowy nienawiści oraz promujących używki, treści nazistowskie i faszystowskie;

2) obuwie, zarówno dla chłopców i dziewcząt, powinno być bezpieczne, dopasowane do stopy (sznurowane, wsuwane, zapinane), na płaskim obcasie;

3) strój ucznia winien być estetyczny i czysty;

4) strój ucznia nie może naruszać poczucia przyzwoitości, a za taki uznaje się między innymi: bluzki z głębokim dekoltem, zbyt krótkie spódnice oraz krótkie spodnie o charakterze plażowym lub gimnastycznym.