W poniedziałek 24 i we wtorek 25 kwietnia w Kościanie odbyły sie powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przysiekę reprezentowały drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszych.

DSCN1102DSCN1121DSCN1122DSCN1123

Pierwszego dnia startowało 12 drużyn szkół podstawowych, w drugim dniu 13 z gimnazjów całego powiatu. Uczestnicy wykazywali się wiedzą, rozwiązując testy obejmujące zagadnienia dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Następnie udowodnili umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem po torze przeszkód. Wśród przedstawicieli szkoły podstawowej wyróżniona została Joanna Licha - za najlepiej rozwiązany test. Drużyna z gimnazjum w składzie: Natalia Szymańska, Weronika Mazurek i Adam Stryjakowski zajęli drugie miejsce w powiecie, natomiast Natalia Szymańska dodatkowo została wyróżniona za najlepiej (bezbłędnie) rozwiązany test.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zofia Kolasa