6 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się finał Dziesiątego Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych. W zmaganiach konkursowych wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Śmigiel. Podczas finału z zadaniami matematycznymi zmierzyło się 15 szóstoklasistów, po 3 uczniów z każdej ze szkół.

 

4

 


          Tradycyjnie patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla – pan Wiesław Kasperski, który w dniu konkursu był honorowym gościem w naszej szkole.

          W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Stanisław Borowiak ze Szkoły Podstawowej ze Śmigla, drugie miejsce zajęła Alicja Mueller ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie, a trzecią pozycję na podium zajął uczeń naszej szkoły – Piotr Nowak. Gratulujemy! Dodatkowo cieszy nas fakt, że puchar dla najlepszej drużyny ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla, trafił do rąk naszych szóstoklasistów: Piotra Nowaka, Miłosza Górnego i Małgorzaty Rzepki.

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez patrona konkursu oraz sponsorów. Słodki poczęstunek dla uczniów ufundował właściciel Piekarni Cukierni Lipowicz z Wonieścia.

 

grupa2 grupowe

laureaci powitanie


Organizatorki konkursu:

Magdalena Jąder

Joanna Poprawiak