Święta Wielkanocne kojarzą się wszystkim ze Zmartwychwstaniem Pańskim. Symbolem Wielkanocy jest baranek, jajko, a dla dzieci przede wszystkim Zajączek. Jest on zapowiedzią nadchodzących świąt. Przynosi najmłodszym słodycze.

IMAG1977aaIMAG1982aa

Dzieci z klasy I i z oddziałów przedszkolnych już od poniedziałku przygotowywały koszyczki, cięły sianko, nie mogąc doczekać się puchatego gościa. Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną koszyczki zniknęły. Jakież od rana były miny, gdy dzieci ich nie zastały tam, gdzie pozostawiły. Czyżby zabrał je Zajączek? Wszyscy udali się na dwór w poszukiwaniu „kicającego”. Ileż było radości, kiedy dzieci odnalazły swoje koszyczki wypełnione słodyczami. Przedszkolacy krzyknęli chórem „Dziękujemy, Zajączku”!

IMG 2751aaIMG 2746aaIMG 2755aa

Okazuje się, że Zajączek nie zapomniał o nikim. Obdarował nawet panie i małych urwisów... Taka jest właśnie magia świąt, a uśmiech naszych milusińskich jest bezcenny!

Kamila Czamańska

Bożena Okupniczak