Podczas XXII Targów Edukacyjnych odbyła się uroczystość wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” – Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

IMG 20180323 140150aIMG 20180323 161036cIMG 20180326 205543b

Miło nam poinformować, że Milena Prałat z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Filialnej w Wonieściu została wyróżniona w tym konkursie. Jego celem było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą wybranego kraju. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Bretanii. Udział w konkursie dawał możliwość rozwijania wrażliwości oraz kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwiał na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcał do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.
Dyplomy i nagrody wręczyli: Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Christophe Paoli - Attache ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej z Ambasady Francji w Polsce.
Serdecznie gratulujemy!

Wanda Olejnik