Franek Czapla jest uczniem kl. 8b Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej. Dał się poznać jako zdolny uczeń, miły kolega. Okazuje się jednak, że sympatyczny charakter i zdolności edukacyjne to tylko niektóre z zalet Franka. Drzemie w nim również dusza sportowca!

1a2a

Pan Lechosław Dudka – Wiceprezes Skarbnik Automobilklubu Leszczyńskiego zaświadcza, że chłopiec od 2012 roku reprezentuje wspomniany klub podczas zawodów kartingowych w Polsce i za granicą. Jest on licencjonowanym zawodnikiem biorącym udział w zawodach organizowanych przez oficjalne państwowe federacje m. in. Polski Związek Motorowy. Bierze również udział w zawodach organizowanych i akredytowanych przez Ministra Sportu i Ministra Edukacji Narodowej.

M4U 00001aM4U 00006a

Do najważniejszych sukcesów Franka zaliczyć można 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Rok Cup Poland – kategoria Baby Rok, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików przy Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży - kategoria Baby Rok czy 2 miejsce w Mistrzostwach Polski - kategoria Baby Rok. Warto podkreślić, że ten młody sportowiec uczestniczył również w Memoriale Ayrtona Senny we Włoszech. W grudniu 2017 roku Franek został wybrany najlepszym sportowcem powiatu kościańskiego, natomiast w styczniu bieżącego roku wyróżniono go podczas Gali Sportu Kartingowego w Warszawie organizowanej przez Polski Związek Motorowy.

Życzymy Frankowi wielu kolejnych sukcesów!

Marlena Maria Stróżyńska