"Z reguły mamy w sobie taką właściwość, że gromadzimy przedmioty. Dzięki podróżowaniu dowiadujemy się, że większość z nich nie jest nam tak naprawdę potrzebna."

~Arkady Fiedler

"Uczył mnie kochać rzeczy takie, obok których inni ludzie przechodzili obojętnie"

"Świat mnie wabił"

Poznaj naszego patrona

Sukces w Powiatowym Konkursie Matematycznym

15 marca w Szkole Podstawowej nr 1 Kościanie po raz 16. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jestem Mistrzem Matematyki” dla uczniów klas szóstych

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

14 marca 2024 roku zwycięzcy etapu szkolnego wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Przedstawienie o indiańskiej księżniczce

12 marca uczniowie klasy 1-3 ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej wybrali się do Kościańskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie  pt. ,,Pokahontas”.

W świecie wierszy Juliana Tuwima

12 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Stamma w Kościanie odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas drugich.

„W zaczarowanym świecie baśni Andersena”

6 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. M. Koszewskiego w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „W zaczarowanym świecie baśni Andersena”.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego.

WALENTYNKI

W ostatnim tygodniu przed feriami w naszej szkole zapanowała atmosfera miłości i przyjaźni, gdyż obchodziliśmy walentynki.

Podsumowanie I okresu nauki

9 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie I okresu nauki. Rada Pedagogiczna wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu; otrzymali oni dyplom „Wzorowy Uczeń”.

Nowości w świetlicy

Świetlica w szkole w Starej Przysiece Drugiej wzbogaciła się o nowe gry planszowe i dydaktyczne oraz przybory plastyczne. Z pewnością urozmaicą one dzieciom spędzony tam czas, rozwiną ich kreatywność i pomysłowość.

Adam Knobel - Mistrz tradycji

Stowarzyszenie Miłośników Folkloru "Żeńcy Wielkopolscy" zrealizowało zadanie "Adam Knobel - Mistrz tradycji", którego celem był przekaz tradycji i umiejętności gry na tradycyjnych wielkopolskich instrumentach ludowych pomiędzy mistrzem Adamem Knoblem, a dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Więcej wpisów