Początek maja to czas, w którym wszyscy Europejczycy obchodzą Dzień Europy - 5 maja oraz Święto Unii Europejskiej – 9 maja.

Flagi krajów należących do Unii Europejskiej

Czytaj więcej...

Jak być współczesnym patriotą?
Święta majowe zbliżają się wielkimi krokami. To dobry czas, aby zastanowić się nad swoją postawą wobec ojczyzny.

Czytaj więcej...

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dowiadujemy się wiele na temat śmieci, zakazów, nakazów. Proponuję wyjść z domu i zachęcić rodzinę, przyjaciół, by lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z przyrodą.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły, ucząc się stacjonarnie, mieli możliwość na lekcji plastyki dowiedzieć się najważniejszych informacji o teatrze oraz wykonywać mini pacynkę inspirowaną lalką teatralną. Zobaczcie efekty pracy uczniów (obecnie uczęszczających do klasy szóstej), którzy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Tworzyli kolorowe postaci: ludzi, a także zabawnych zwierząt.

Czytaj więcej...

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych proponuję kilka prac plastyczno-technicznych, które stanowić będą ozdoby w naszych domach.
Często zastanawiamy się, co zrobić z opakowaniami po jajkach. Zazwyczaj wyrzucamy je lub służą do ponownego napełnienia. Proponuję kilka inspiracji, dzięki którym będziecie mogli z opakowaniami zrobić o wiele więcej.

Czytaj więcej...

ZACHWYCAMY SIĘ WIOSNĄ

wiosenna łąka

Wiosna to piękna pora roku, w której przyroda budzi się życia. Zwierzęta, po zimowym uśpieniu, zwiększają swoją aktywność, a rośliny wypuszczają liście bądź zakwitają. To czas, w którym wszystko wokół przybiera piękne barwy.

źródło: pixabay.com

Czytaj więcej...

przebiśniegi

Przyroda budzi się do życia, roślinność staje się coraz bujniejsza, pachnąca. Taka aura zachęca do spacerów i wycieczek.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto wszystkich pań. Pierwszy raz obchodzone było 28 lutego 1909 w Stanach Zjednoczonych. Natomiast rok wcześniej w 1908 roku odbył się marsz 15 tysięcy kobiet, które domagały się poprawy warunków pracy, podwyżek, a także przyznania praw wyborczych. To wydarzenie spowodowało, że wiele krajów zainteresowało się  prawami kobiet, upamiętniając je corocznym świętem. 

Czytaj więcej...

fotomontaż z otwartą książką

 

3 marca 1984 roku zostało ustanowione literackie święto: Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Od tego momentu PEN Club, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy promuje literaturę, przyjaźń i współpracę między pisarzami, a także obronę wolności słowa.

Czytaj więcej...

Niedźwiedź polarny (zwany także niedźwiedziem białym lub morskim) występuje u wybrzeża Arktyki w okolicach Koła Podbiegunowego. Jest gatunkiem dużego ssaka drapieżnego z rodziny niedźwiedziowatych. Gęste futro i gruba warstwa tłuszczu doskonale chronią go przed zimnem. Mimo że jest niebezpiecznym drapieżnikiem, potrafi być także troskliwym rodzicem, któremu na sercu leży dobro potomstwa.

Czytaj więcej...

DZIEŃ BATERII 18.02.2021

recycling baterieZadania:
1. Policz, ile razy w ciągu dnia korzystasz ze sprzętu na baterię.
2. Zapoznaj się z historią i zasadą działania baterii.
3. Wykonaj własną baterię z ziemniaka lub cytryny.

Film do zadania 2 i 3: Jak Działają Baterie? Budujemy Stos Volty i Baterię z Roślin!

Źródło: faktopedia.pl

Mariusz Wawrzeniecki

Czytaj więcej...

PIĘKNA HISTORIA PRZYJAŹNI

Zapraszam na piękną opowieść o przyjaźni (w formie audiobooka) pt. „Mały Książę”, którą czyta znany aktor – Piotr Fronczewski. Zachęcam do słuchania i życzę owocnych przemyśleń.
Adiobook pt. „ Mały Książę”

Czytaj więcej...