Podobnie jak w latach ubiegłych Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w akcji Góra Grosza, w której każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc.
Zachęcamy do pomocy dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji, zbierając dla nich Górę Grosza. Więcej szczegółów na temat zbiórki przekażą wychowawcy, do których dostarczamy zebrane grosiki. Zbiórka trwa do 10 maja 2021 roku.

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na wykonanie skrzata. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie polegającym na samodzielnym wykonaniu skrzata. Film instruktażowy prezentujący technikę wykonania skrzata znajduje się pod linkiem: Jak zrobić skrzata?

Czytaj więcej...

W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu chcielibyśmy serdecznie zaprosić uczniów wraz z nauczycielami do udziału w kolejnej, choć nietypowej, Nocy Naukowców 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00.

Czytaj więcej...

Fundacja MedicPlakat akcji PoZdro Wielkopolskaover przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego realizuje projekt edukacyjny PoZdro! Wielkopolska.
W związku z tym proponuje 4 wykłady w 2 cyklach – w tygodniu (piątki) i w weekend (soboty). Tematyka obejmuje kwestie nadwagi i otyłości oraz zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i całych rodzin. Wykłady prowadzone będą przez koordynatora, lekarza, dietetyka i psychologa.

W celu rejestracji prosimy wejść w link www.po-zdro.pl/wlkp i zapisać się na wszystkie lub wybrane wykłady. (Wykłady są darmowe)

Każda szkoła posiada swoją misję i wizję, która pokazuje uczniom, rodzicom i nauczycielom, jaki jest kierunek wdrażania zmian i postępowania w życiu szkoły. Zapisy wizji i misji są drogowskazem do osiągnięcia sukcesu edukacyjnego oraz wychowawczego naszych uczniów.

Wyróżniony plakat kl. 4bNagrodzone przedszkolaki Wyróżniony plakat kl.7a

Czytaj więcej...

Dnia 12.11.2020r. dzieci z oddziału 0aP obchodziły Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków.

Ala i Jędrek z owocowymi jeżamiBeniu Hania i Wojtek z owocowymi jeżamiKalinka Kamil i Lilka z owocowymi jeżamiMajka Adrian i Amelka z owocowymi jeżami

Czytaj więcej...

Do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. Są to różne nowości, wśród których można znaleźć wyczekiwane przez uczniów kolejne tomy serii dostępnych bibliotece.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

,,NA SKRZYDŁACH NIEPODLEGŁOŚCI''

10.11.2020r. w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz Szkole Filialnej w Wonieściu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci na tle wystawy pod tytułem Na skrzydłach niepodległości Wystawa Wirtualny znicz dla regionalnych bohaterów walki o niepodległość uczniowie klasy 3 Szkoły Filialnej w Wonieściu z dyplomami za udział w przeglądzie piosenki patriotycznej

Czytaj więcej...

Każdego roku w listopadzie przyłączamy się do akcji „Śniadanie daje moc!”. W tym roku, ze względu na epidemię, to zadanie było znacznie trudniejsze. W czasie zajęć uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 oglądali film o zdrowym odżywianiu, poznali piramidę żywienia i dowiedzieli się, czym są witaminy. Mogli też posłuchać, a nawet zaśpiewać piosenkę „Witaminki”. Każda z grup na śniadanie zjadła pyszne, przygotowane w domu, zdrowe kanapki. Był też konkurs plastyczny „Zdrowi będziemy, bo zdrowo jemy!”

Bożena Okupniczak

logoW tym roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Szkoła Pamięta. Starsi uczniowie odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej małej Ojczyzny.
Uczniowie klas 1-3 odbyli wirtualny spacer, odwiedzając miejsca pamięci narodowej, pamiętając o spoczywających na cmentarzach uczestnikach wydarzeń historycznych.

Czytaj więcej...