Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Powiat Kościański - mój bezpieczny dom”. Ideą, która przyświeca organizatorom konkursu, jest zwiększenie świadomości mieszkańców naszego regionu na temat obowiązków wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej oraz rozpowszechnianie dobrych nawyków i praktyk.

Czytaj więcej...

Wielkim sukcesem okazała się zakończona w ubiegłym tygodniu zbiórka karmy dla zwierząt znajdujących się pod opieką kościańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Efekty zbiórki karmy karma przekazana do TOZ

Czytaj więcej...

1 marca obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość uznawana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty walczy z otyłością. Problem ten dotyczy też coraz częściej dzieci i młodzieży. Najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości jest nieprawidłowy styl życia: złe nawyki żywieniowe i brak ruchu. Zmiana nawyków żywieniowych w połączeniu z aktywnością fizyczną to nie tylko szczupła sylwetka, ale przede wszystkim Zdrowie.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem edukacyjnym 10 zasad zdrowego odżywiania

pielęgniarka szkolna Agata Szwarc

Dom - miejsce schronienia i bezpieczeństwa, symbol rodziny, spokoju, stabilizacji, kosmicznego ładu…Ten właśnie ład został zachwiany przez pożar. W jednej chwili ogień zabrał wszystko.
Pomóżmy, aby doświadczona przez los rodzina znowu mogła przekroczyć próg swojego domu, wrócić do ukochanego miejsca.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na darmowe zajęcia dla młodzieży szkolnej z przywództwa, zarządzania i przedsiębiorczości prowadzone przez wykładowców akademickich.

Czytaj więcej...

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale.
Zdjęcie dzieci z grupy 0aW w przebraniach na baliku karnawałowym

Czytaj więcej...

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

W piątek, 12 lutego 2021r. obchodziliśmy w przedszkolu „walentynki". Tego dnia i dzieci, i wychowawczynie ubrały się na czerwono. Udekorowano również sale czerwonymi serduszkami, kartkami walentynkowymi oraz zapoznano się z tradycją święta i patronem „Dnia Zakochanych”.

Przedszkolaki z grupy 0aP ubrane na czerwono świętują walentynkiPrzedszkolaki z grupy 0bP tworzą serduszkową wydzierankęWalentynkowe przedszkolaki zdjęcie grupy 0bP

Czytaj więcej...

8 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Uśmiechnięte wierszyki Tomka Nowaczyka” dla uczniów klas drugich.
Do etapu szkolnego zgłosiło się 6 drugoklasistów. Wszyscy pięknie recytowali wybrane teksty, których bohaterami były zwierzęta. Ostatecznie do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Maria Kopienka i Mateusz Wolsztyński z klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.

Uczestnicy konkursu recytatorskiego z dyplomami

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

Bożena Okupniczak