20 maja obchodzony jest jako Światowy Dzień Pszczoły. W przeddzień tego wydarzenia pani Kamila Czamańska zorganizowała dzieciom z oddziałów przedszkolnych zajęcia związane z tym tematem. Opowiedziała o pszczołach i ich pracowitym życiu.

Dzieci z grupy 0a i pani Kamila trzymają napis Dzień pszczołyDzieci z grupy 0b wraz z panią Kamilą trzymają napis Dzień pszczołyMalowanie farbami korpusówPani Kamila w stroju pszczelarza tłumaczy dzieciom jak powstaje miód 2

Czytaj więcej...

18 maja uczniowie z klasy 4a wraz z wychowawczynią i panią Małgorzatą Nowak wyruszyli na całodniową wyprawę fragmentem Szlaku Piastowskiego.

Uczesnicy wycieczki w oczekiwaniu na podróż kolejką wąskotorową na stacji w GąsawieGrupowe zdjęcie uczniów klasy 4a wraz z opiekunami przed bramą wejściową do Muzeum Archeologicznego w BiskupinieGrupowe zdjęcie uczniów klasy 4a na Ostrowie Lednickim przy rzeźbach wojów

Czytaj więcej...

16 maja gościliśmy w naszej szkole wolontariuszki z Gruzji i Francji, które przeprowadziły interesujące warsztaty dla uczniów klas: 3aP, 4a, 8a oraz 8b. Panie podzielili się swoją wiedzą na temat krajów, z których pochodzą.

Klasa 3a z wolontariuszką z GruzjiMariam i Juliett z uczniami klasy 4aWolontariuszka Mariam opowiada uczniom o Gruzji 

Czytaj więcej...

12 maja przedszkolaki i uczniowie ze Starej Przysieki Drugiej oraz z filii w Wonieściu wzięli udział w XVIII edycji imprezy edukacyjno-integracyjnej „W krainie baśni i bajek” zorganizowanej przez Centrum Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu pod honorowym patronatem Burmistrz Śmigla.

Uczestnicy korowodu ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i z filii w Wonieściu

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

15 maja 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania piosenki o Arkadym Fiedlerze. Następnie podczas przerw tańczyliśmy belgijkę oraz wybraliśmy się w podróż dookoła świata.

Zmagania uczniów klasy 8 w EuropieZmagadnia ucznia klasy 8 w Azji 2Dzień Patrona w klasie trzeciejZmagania uczniów klas 5 w Afryce 2

Czytaj więcej...

10 maja nasi uczniowie: Milena Prałat i Filip Kałucki reprezentowali szkołę w finale VII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych „Nasz region w matematyce”.

Filip z klasy 5b który został laureatem VII Powiatowego Konkursu Matematycznego Nasz region w matematyceZdjęcie laureatów VII Powiatowego Konkursu Matematycznego Nasz region w matematyce z organizatorami i zaproszonymi gośćmiMilena z klasy 5b na Powiatowym Konkursie Matematycznym

Czytaj więcej...

Plakat informacyjny

W ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” 8 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.Uczniowie którzy wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania

II Wojewódzki Konkurs pod hasłem "Znamy pisarzy i poetów z Wielkopolski” został rozstrzygnięty w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie.

 Wręczenie nagród i dyplomów zwyciężczyniom konkursuZwyciężczynie konkursu "Znamy pisarzy i poetów z Wielkopolski”

Czytaj więcej...

9 maja 2023 roku w naszej szkole wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy". Uczniowie obejrzeli kolorowe, skoczne tańce wielkopolskie, wysłuchali wielkopolskich utworów w wykonaniu kapeli dudziarskiej, poznali budowę dud. Mogli również zobaczyć, jak wygląda strój ludowy.

Członkowie zespołu Żeńcy Wielkopolscy podczas występuDziewczęta tańczą w kolePrezentacja osób grających na instrumentach w zespole ŻeńcyFilip prezentuje grę na dudach 

Czytaj więcej...