Wolontariusze ze SKW uczestniczyli w Gali Wolontariusza zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inga. Podczas uroczystości nasi uczniowie podsumowali i zaprezentowali efekty projektu, w jakim wzięli udział.

Wolontariusze z zaświadczeniami ukończonych warsztatówPodzękowania dla Szkolnego Klubu Wolontariatu za współpracęPodziękowanie dla SKW za współpracę w projekcie

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariatu z Grodziska Wielkopolskiego zaprosił naszych wolontariuszy do wspólnej akcji „Serca dla bezdomnych”. Nasi wolontariusze wykonali 100 serduszek, na każdym umieścili cytaty z Pisma Świętego. Paczka z serduszkami i darami wyruszy do Jadłodajni im. Św. Elżbiety w Poznaniu.

Serce dla ludzi ubogich wykonane przez wolontariuszaSerce wykonane przez wolontariusza SKW

SKW

W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Dni Klimatu. Głównym celem akcji było uświadomienie wszystkim przyczyn i skutków zmian klimatu oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Szkolna wystawa eko toreb wykonanych przez uczniów klas I VIII ze szkoły w Przysiece oraz Wonieścia w ramach szkolnych obchodów Dnia Klimatu

Czytaj więcej...

Każde dziecko wie, że 6 grudnia obchodzone są mikołajki. W tym dniu wszyscy są grzeczni i czekają na sympatycznego pana w czerwonym stroju. Nie mogło go zabraknąć w naszej szkole i w tym roku.

Dzieci z grupy 0 b ze swoją panią na mikołajkowej ścianceDwie uczennice 2aP w czapkach MikołajaGrupa uczniów 2aP przed mikołajkowymi dekoracjamiTrzy uczennice 2aP w przebraniach mikołajkowych

Czytaj więcej...

2 grudnia pierwszoklasiści z naszej szkoły otrzymali niespodziankę – Wyprawkę Czytelniczą będącą zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody w świat liter i czytania.

Książka broszura i kreatywny alfabet będące Wyprawką Czytelniczą dla pierwszoklasistówjpg

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

30 listopada to imieniny Andrzeja; to także „andrzejki” związane z wróżbami. Jak co roku w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III pamiętały o tej tradycji.

 Przedszkolaki ze swoją panią czarodziejkąOlivier losuje serduszko z imieniem sympatiiWróżba z butami

Czytaj więcej...

W środę 24 listopada najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła weterynarz pani Karolina Szul ze Śmigla. Przyjechała z gościem - z labradorką Koriną.

Dzieci z grupy 0bP z panią weterynarz i pieskiemPani weterynarz zakłada pieskowi ochronny kombinezon pooperacyjnyWeterynarz pokazuje dzieciom pieska i tłumaczy jak należy o niego dbać 

Czytaj więcej...

25 listopada w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w filii w Wonieściu przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 obchodzili Dzień Pluszowego Misia.

Pomimo tego, że misiowi przyjaciele musieli zostać w tym roku w domu, to było dużo zabawy, radości i uśmiechów na twarzach dzieci.

Misiowa gazetka przedszkolaków z oddziału 0b

Czytaj więcej...

W dniach od 13 września do 19 listopada 2021 r. przeprowadzona została w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w jej filii w Wonieściu Czytelnicza Akcja Społeczna „Zaczytana Przerwa”.

Wiecej informacji w zakładce Biblioteka.

Marlena Anna Stróżyńska

W listopadzie uczniowie klasy 1aW i 2aW w szkole filialnej realizowali projekt „Las bez tajemnic”. Obejmował on zestaw działań mających na celu rozwijanie wiedzy o środowisku oraz kształtowanie postaw ekologicznych już u najmłodszych dzieci. Ponadto w ramach projektu odbył się konkurs plastyczny z okazji Dnia Drzewa; zorganizowana została wycieczka do Śmigla.

uczennica klasy 1W ze swoim glinianym kubeczkiemUczniowie kl.2W podczas zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmigluuczniowie klasy 1w nagrodzeni dyplomami i upominkami za udział w konkursie plastycznym Uczniowie kl.2W z dyplomami za udział w konkursie plastycznym z okazji Dnia Drzewa

Czytaj więcej...