Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzyma dofinansowanie w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” wynoszące 15 000 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup nowych książek i wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz na promocję czytelnictwa.

Czytaj więcej...

11.06.2022 r. w Śmiglu odbyły się XXVII Biegi Przełajowe. W słoneczne przedpołudnie na stadionie zgromadziło się wielu amatorów biegów. Nasi uczniowie ścigali się w różnych kategoriach wiekowych, mając do pokonania różne dystanse.

Uczniowie szkoły podstawowej na starcie biegów przełajowychI miejsce Bartosz Nowak na dystansie 1500 metrówI miejsce Maria Kopienka na dystansie 300 metrówI miejsce Alan Szkudlarek na dystansie 300 metrów

Czytaj więcej...

7 czerwca dzieci z grupy 0aP oraz 0bP wybrały się na wycieczkę do ,,Krainy smaków'' w Boszkowie.

Przedszkolaki ozdabiają czapkiDzieci podczas robienia bułekWyrabianie masła

Czytaj więcej...

Uczniowie klas 2aP i 3aP wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej „English is easy”.

Dorota Wolff prezentująca strój biedronki na tle wiosennej gazetki klasowejDrużyna z Przysieki w strojach biedronekUczniowie klas 2aP i 3aP odbierający nagrody za zajęcie 2 miejscajpgUczniowie klas 2aP i 3aP podczas rywalizacji drużynowej w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla kl. 1-3

Czytaj więcej...

W piątkowe południe 3 czerwca na zaproszenie pana Wojciecha Ziemniaka blisko 50 uczniów naszej szkoły wyruszyło do Bydgoszczy na 4 Memoriał Ireny Szewińskiej - wyjątkowe święto sportu, które miało na celu uczczenie pamięci honorowego obywatela Bydgoszczy i najlepszej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej.

 Ania, Jakub, Konrad z maskotą zawodów w BydgoszczyUcznioiweklas 8a i 8b podczas zawodów lekkoatletycznych w BydgoszczySzymon Rzanny i Szymon Tulikowski podczas kibicowania zawodnikom Ucznioiwe klas ósmych podczas zawodów na stadionie w Bydgoszczy

Czytaj więcej...

Jest taki dzień w roku, który dzieci lubią najbardziej. To 1 czerwca.
Na ten dzień nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali wiele konkurencji sportowych.

Dzewczeta z klasy czwartej skaczą z pomponamiDzieci z oddziałów przedszkolnych podczas konkurencji sportowychUczniowie podczas malowania farbami na folii 

Czytaj więcej...

W ramach lekcji wychowania fizycznego młodzież z klas 8 naszej szkoły udała się na stadion miejski w Śmiglu. Podczas pobytu na tym obiekcie doskonalono bieg na 100 m oraz skok w dal. Zajęcia dostarczyły uczniom wiele radości, szczególnie dzięki możliwości wykorzystania nowej nawierzchni stadionu.

Dziewczęta podczas bieguUczniowie przygotowujący się do bieguUczeń klasy ósmej podczas skoku w dalUczniowie klas ósmych na bieżni stadionu miejskiego w Śmiglu 

30 maja uczniowie szkoły filialnej i dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do kina Cinema w Lesznie na film animowany pt.: "Sonic2: Szybki jak błyskawica”". Główny bohater wraz z przyjaciółmi musiał ochronić świat przed złym doktorem Robotnikiem.

Dzieci z Wonieścia podczas seansu Dziewczęta z Wonieścia podczas seansu

Czytaj więcej...

Nasza mała społeczność: rodzice, wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie kolejny raz otwarli serca dla małej Zuzi.
Dzięki zbiórkom „Złote serca - zbieramy i pomagamy” i „Złotówka dla Zuzi" udało się nam zasilić konto Zuzanki o 511 złotych i 23 grosze!

Czytaj więcej...

W minionym tygodniu zakończył się projekt „Góra Grosza”. W klasach, które przyłączyły się do akcji, na lekcjach wychowawczych realizowano tematykę związaną z projektem, a w miesiącach jesiennych uczniowie zbierali grosiki do puszek.  

Czytaj więcej...