Wolontariusze ze SKW uczestniczyli w Gali Wolontariusza zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inga. Podczas uroczystości nasi uczniowie podsumowali i zaprezentowali efekty projektu, w jakim wzięli udział.

Wolontariusze z zaświadczeniami ukończonych warsztatówPodzękowania dla Szkolnego Klubu Wolontariatu za współpracęPodziękowanie dla SKW za współpracę w projekcie

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariatu z Grodziska Wielkopolskiego zaprosił naszych wolontariuszy do wspólnej akcji „Serca dla bezdomnych”. Nasi wolontariusze wykonali 100 serduszek, na każdym umieścili cytaty z Pisma Świętego. Paczka z serduszkami i darami wyruszy do Jadłodajni im. Św. Elżbiety w Poznaniu.

Serce dla ludzi ubogich wykonane przez wolontariuszaSerce wykonane przez wolontariusza SKW

SKW

W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Dni Klimatu. Głównym celem akcji było uświadomienie wszystkim przyczyn i skutków zmian klimatu oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Szkolna wystawa eko toreb wykonanych przez uczniów klas I VIII ze szkoły w Przysiece oraz Wonieścia w ramach szkolnych obchodów Dnia Klimatu

Czytaj więcej...

Każde dziecko wie, że 6 grudnia obchodzone są mikołajki. W tym dniu wszyscy są grzeczni i czekają na sympatycznego pana w czerwonym stroju. Nie mogło go zabraknąć w naszej szkole i w tym roku.

Dzieci z grupy 0 b ze swoją panią na mikołajkowej ścianceDwie uczennice 2aP w czapkach MikołajaGrupa uczniów 2aP przed mikołajkowymi dekoracjamiTrzy uczennice 2aP w przebraniach mikołajkowych

Czytaj więcej...

30 listopada to imieniny Andrzeja; to także „andrzejki” związane z wróżbami. Jak co roku w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III pamiętały o tej tradycji.

 Przedszkolaki ze swoją panią czarodziejkąOlivier losuje serduszko z imieniem sympatiiWróżba z butami

Czytaj więcej...

W środę 24 listopada najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła weterynarz pani Karolina Szul ze Śmigla. Przyjechała z gościem - z labradorką Koriną.

Dzieci z grupy 0bP z panią weterynarz i pieskiemPani weterynarz zakłada pieskowi ochronny kombinezon pooperacyjnyWeterynarz pokazuje dzieciom pieska i tłumaczy jak należy o niego dbać 

Czytaj więcej...

25 listopada w szkole w Starej Przysiece Drugiej oraz w filii w Wonieściu przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 obchodzili Dzień Pluszowego Misia.

Pomimo tego, że misiowi przyjaciele musieli zostać w tym roku w domu, to było dużo zabawy, radości i uśmiechów na twarzach dzieci.

Misiowa gazetka przedszkolaków z oddziału 0b

Czytaj więcej...

W dniach od 13 września do 19 listopada 2021 r. przeprowadzona została w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej oraz w jej filii w Wonieściu Czytelnicza Akcja Społeczna „Zaczytana Przerwa”.

Wiecej informacji w zakładce Biblioteka.

Marlena Anna Stróżyńska

W listopadzie uczniowie klasy 1aW i 2aW w szkole filialnej realizowali projekt „Las bez tajemnic”. Obejmował on zestaw działań mających na celu rozwijanie wiedzy o środowisku oraz kształtowanie postaw ekologicznych już u najmłodszych dzieci. Ponadto w ramach projektu odbył się konkurs plastyczny z okazji Dnia Drzewa; zorganizowana została wycieczka do Śmigla.

uczennica klasy 1W ze swoim glinianym kubeczkiemUczniowie kl.2W podczas zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmigluuczniowie klasy 1w nagrodzeni dyplomami i upominkami za udział w konkursie plastycznym Uczniowie kl.2W z dyplomami za udział w konkursie plastycznym z okazji Dnia Drzewa

Czytaj więcej...

,,Co to jest niepodległość?
Teraz wiem już na pewno!
Każde dziecko dziś woła,
To polski dom, polska szkoła."

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Uczniowie kl. 2 W. prezentują efekty swojej pracy flagę i godłoUczniowie kl. 2W na tle wystawy książek o tematyce niepodległościowej

Czytaj więcej...