W grudniu uczniowie klas: 1aP i 2aP wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie „Artyściaki dzieciaki” zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Poznaniu. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci wydarzeniami biblijnymi związanymi z nadchodzącymi świętami.

Uczennice trzumające otrzymane w konkursie dyplomy

Czytaj więcej...

15 grudnia ośmioosobowa drużyna piłkarzy z klas piątych i szóstych wzięła udział w XXII Gwiazdkowym Turnieju o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej klas I – VI Szkół Podstawowych.
W sumie w zmaganiach uczestniczyło 13 zespołów. Nasi chłopcy walczyli dzielnie; ostatecznie zajęli dobre 4 miejsce. Na wyróżnienie zasłużył Szymon Sikora – Tulikowski, który zdobył tytuł „Najlepszego Bramkarza Turnieju”.

Serdecznie gratulujemy.

Bogusław Zandecki

W grudniu w ramach Szkolnego Dnia Języka Ojczystego w szkole w Starej Przysiece Drugiej odbył się „Konkurs Pięknego Czytania”.

12 uczniów czytało wybrany przez siebie fragment książki „Gwiazdkowy Prosiaczek” J. K. Rowling. Dbali o to, by czytać nie tylko wyraźnie, ale przede wszystkim wyraziście, tak, by ich występ przypadł do gustu publiczności – uczestnikom koła polonistycznego.

Uczennica czytająca fragment książki Gwiazdkowy ProsiaczekUczniowie uczestniczący w Konkursie Pięknego CzytaniaUczeń czytający fragment książki podczas Konkursu Pięknego Czytania

Czytaj więcej...

W czwartkowe popołudnie - 15 grudnia - w „pracowni” Świętego Mikołaja, która tymczasowo mieściła się w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej, wytrwale pracowały „elfiki”, czyli wolontariusze SKW; pakowały do paczek kredki, modelinę, bloki, kolorowanki i wiele innych materiałów papierniczych. 32 pełne niespodzianek pudełka pięknie udekorowano i dostarczono małym pacjentom szpitala w Lesznie.

Wolontariusze podczas spotkania opłatkowego wspólnie wykonali łąńcuch który zawisł na naszej szkolnej choinceMarta Rita Nikodem podczasz pakowania darów Wolontariusze z paczkami świątecznymi dla małych pacjentów ze szpitala w Lesznie

Czytaj więcej...

Jednym z elementów wyposażenia zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole są zestawy lutownicze. Dzięki nim na zajęciach z arteterapii mogliśmy pracować metodą Tiffany’ego. W dużym uproszczeniu - to technika tworzenia miniwitraży i biżuterii polegająca na łączeniu ze sobą kawałków szkła przy użyciu miedzianej taśmy i pokryciu wszystkich łączeń cyną.

Uczniowie podczas wytwarzania ozdóbOzdoby i biżuteria wykonane przez uczniów na zajęciachAnioły wykonane przez uczniów na zajęciach

Czytaj więcej...

13 grudnia uczniowie klas ósmych udali się na spektakl „Balladyna” do Kościańskiego Ośrodka Kultury.
Przedstawienie, które łączyło tradycyjną grę aktorską z efektami specjalnymi, pozwoliło młodzieży utrwalić sobie treść lektury obowiązkowej. Losy głównej bohaterki obrazowały również, jak bardzo zgubne może okazać się dbanie wyłącznie o swoje sprawy i nieliczenie się z dobrem innych.
Niech tragiczny los Balladyny i finał utworu będą dla wszystkich przestrogą. Warto realizować marzenia, dążyć do wyznaczonych celów, ale nie kosztem innych.

Marlena Maria Stróżyńska

Pomocne dłonieSzkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej zrzesza ponad 40 wolontariuszy. To młodzież, która na pytanie: „Dlaczego zostałeś wolontariuszem?” odpowiada „Bo lubię pomagać”, „Bo warto pomagać”, „Dobro wraca”. Działają bezinteresownie. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Czytaj więcej...

Dla uczczenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego Burmistrz Śmigla oraz Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu zapraszają na „Bieg z flagami”, który odbędzie się 27 grudnia 2022 r. o godzinie 19:15 na Stadionie Miejskim w Śmiglu.

Bieg z flagami plakat

8 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami: p. Klaudią Bryl, p. Kamilą Czamańską, p. Bożeną Okupniczak, p. Ireną Klemenską i p. Grażyną Szymkowiak udały się do Centrum Kultury w Śmiglu na mikołajkowy spektakl kukiełkowy pt. „Wielkie marzenia małego Elfika”.

Uczniowie klasy 1a w towarzystwie MikołajaUczniowie klasy 3a w towarzystwie MikołajaKlasa 2 ze świętym Mikołajem

Czytaj więcej...

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję. We wtorek nasza szkoła zamieniła się w krainę Świętego Mikołaja. Od samego rana wszędzie można było spotkać „Mikołajów” lub postaci z nim związane np. renifery, elfy, śnieżynki oraz uczniów i nauczycieli w pięknych mikołajkowych czapkach, ubranych na czerwono.

Grupa przedszkolna 0aP w mikołajkowych przebraniachKlasa 1aP w mikołajkowych przebraniachKlasa 8aP w mikołajkowych przebraniachŚwięty Mikołaj ze swoim elfem z klasy 5aP

Czytaj więcej...