W poniedziałek, 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia na uczniów klas 4-8 czekało wiele atrakcji i konkurencji.

Uczennice klasy 7a z panią wiosnąuczestniczka konkursu plastycznegoWiosenny pokaz mody uczniów klas czwartych i piątych

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w trwającej w naszej szkole akcji pn. „Dzwonek na obiad”. Celem zbiórki pieniędzy jest dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin bardziej potrzebujących. 
Program ten realizowany jest przez Fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób przyczynia się do zniwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce, a także dba o zdrowy styl żywienia i życia. 

Czytaj więcej...

W poniedziałek, 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Dlaczego tego dnia? Otóż datę 14 marca możemy skojarzyć jako zapis 3.14. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że jest to przybliżenie liczy Pi. Udowodnili to, przygotowując ciekawe plakaty o ludolfinie z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i pochodzących z recyklingu.

Uczennice z klasy 2a podczas rozwiązywania łamigłówek matematycznychPlakaty uczniów przedstawiające informacje o liczbie piUczniowie klasy 3a podczas rozwiązywania zadań matematycznych

Czytaj więcej...

„Bieg po zdrowie” to temat projektu, który realizowany był przez uczniów klas 4. Głównym jego celem było zaznajomienie się ze skutkami uzależnień (szczególnie palenia papierosów) oraz poznanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Zajęcia przeprowadzono w oparciu o program edukacji antynikotynowej „Bieg po zdrowie”.

435

Czytaj więcej...

W piątkowe przedpołudnie szkoła w Wonieściu zamieniła się w laboratorium małego chemika. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i przedszkolaki wykonali pachnące mydełka na bazie gliceryny. Samodzielnie dobierali zapachy i kolory.

Przedszkolaki podczas przygotowywania mydełekUczniowie klasy 2 z przygotowanymi przez siebie mydełkamiUczniowie klasy 1 w trakcie warsztatów mydlarskich

Czytaj więcej...

Flaga UkrainyWolontariusze SKW cały tydzień wytrwale pracowali, przygotowując paczki dla Uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy ogromną ilość żywności, koców, termosów, kubków termicznych, artykułów medycznych, które przewieziono do Centrum Kultury w Śmiglu, a następnie na granicę. Nasza pomoc trafiła również do przyjaciół szkoły, którzy poprosili SKW o wsparcie.

Bardzo dziękuję Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom za ogromne zaangażowanie, ciepłe słowa i wparcie.

Joanna Włodarczak

Drugiego marca Filip Kałucki i Tomasz Pawlik z klas czwartych reprezentowali naszą szkołę w finale Powiatowego Konkursu Matematycznego „Co dwie głowy to nie jedna”.

Uczniowie kl 4 biorą udział w finale Powiatowego Konkursu Matematycznego Co dwie głowy to nie jedna

Czytaj więcej...

W ostatnim tygodniu lutego w oddziałach przedszkolnych realizowano projekt pt. „Mój wymarzony zawód”.

Dzieci z grupy 0aP prezentują swoje prace pt. Kim chcę zostać w przyszłościDzieci z młodszej grupy w strojach dotyczących zawodu marzeńPielęgniarka szkolna mierzy ciśnienie Lence 

Czytaj więcej...

Flaga UkrainyNie jest nam obojętne to, co się dzieje przy naszej wschodniej granicy. Ludzie na całym świecie odczuwają lęk i zaniepokojenie. Szkolny Klub Wolontariusza zachęca do włączenia się w akcję - zbiórkę dla Uchodźców z Ukrainy.

Czytaj więcej...