22 lutego 2022 roku w szkole w Starej Przysiece Drugiej i w filii w Wonieściu odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas drugich ,,W świecie wierszy Juliana Tuwima". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, zdolności artystycznych oraz uwrażliwienie na piękno poezji.

Uczestnicy konkursu z 2aP z dyplomamiUczestnicy konkursu recytatorskiego W świecie wierszy Juliana Tuwima

Czytaj więcej...

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma zadanie przypomnieć wszystkim, jak ważny jest szacunek do języka rodzimego i dbałość o jego przetrwanie.

Uczestnicy potyczek ortograficznych pozują z królem ortografii MarcelemUczniowie klasy 1 z nagrodzoną królową Języka Ojczystego Majką Uczniowie_z_klasy_2W_podczas_zabawy_ortograficznej.jpg

Czytaj więcej...

Jesteśmy na półmetku akcji SU zatytułowanej „Kolorowe piątki”. Warto więc podsumować jej dotychczasowy przebieg.

Dzień w kropce w klasie 2aPKlasa 8a aktywnie uczestnicząca w dniu krawataOddział przedszkolny wraz z wychowawcą dzień w kratkęUczniowie klasy 3a w krawatach

Czytaj więcej...

Walentynki to święto zakochanych - kojarzone z sercem, kolorem czerwonym, kartkami z życzeniami wysyłanymi do osób, które darzy się sympatią. W tym roku samorząd uczniowski dla wszystkich chętnych uczniów zorganizował pocztę walentynkową, za pośrednictwem której można było przekazać życzenia. Ponadto na uczniów od rana czekała słodka walentynka w postaci czekoladowej babeczki.

Uczniowie klasy 3aP prezentują kartki walentynkoweuczniowie klasy 4a podczas zajęć lekcyjnych w walentynkiuczniowie klasy 4b podczas zajęć w WalentynkiUczniowie klasy 3a w Walentynki 

Czytaj więcej...

Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają.

Szkolny Klub Wolontariusza oraz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do kolejnej akcji.

Kartki wykonane prze uczniów Szkoły Podstawowej im. Arkadego FiedleraUrna z Walentynkami dla Tymka w Urzędzie Miejskim w ŚmiglujpgŻyczenia dla Tymkajpg

Czytaj więcej...

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
 ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pod nazwą „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Czytaj więcej...

Karnawał to czas wesołych zabaw. W oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu odbyły się baliki karnawałowe.

Dzieci z grupy 0aP w przebraniach na baliku karnawałowym 2Najmłodsi przedszkolacy ze swoją panią Kamilą w strojach karnawałowychPrzedszkolaki na baliku

Czytaj więcej...

Podobnie jak w roku ubiegłym z okazji walentynek Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy i żwirku dla kotków przebywających pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Kościana. Kolejny raz możemy okazać nasze wielkie serca i włączyć się do akcji.

Czytaj więcej...

sercaSzkolny Klub Wolontariusza zachęca do wzięcia udziału w kolejnej akcji.

Tymek to siedmioletni chłopiec, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę. Przed nim bardzo długa droga do zdrowia. Już niebawem walentynki - dzień pełen miłości. Sprawmy, aby w tym dniu chłopiec poczuł się wyjątkowo, a na jego buźce zagościł uśmiech.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Nasi uczniowie będą̨ przygotowywać́ szmaciane laleczki symbolizujące pomoc, jaka jest udzielana najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Czytaj więcej...