27 stycznia odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie I okresu - wyników w nauce i zachowania uczniów z klas 4-8.

Wyróżnieni uczniowie z klasy 4a otrzymują dyplomy Wzorowego Ucznia 1Wyróżnieni uczniowie z klasy 5a otrzymują dyplomy Wzorowego UczniaWyróżnieni uczniowie z klasy 5b otrzymują dyplomy Wzorowego Ucznia

Czytaj więcej...

25 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej oraz wszystkich klas ze szkoły filialnej w Wonieściu wyjechały do Kościańskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”.

Najmłodsza grupa przedszkolna w oczekiwaniu na spektaklCzerwony Kapturek spotyka mieszkańców lasuCzerwony Kapturek i wilk 

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej w trosce o bezpieczeństwo uczniów poruszających się po drodze przeprowadzono akcję „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.

 Pani dyrektor informuje uczniów klasy czwartej o akcji „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.   Uczniowie klasy czwartej otrzymują odblaski z rąk zastępcy Burmistrz Śmigla pana Marcina JurgiPani dyrektor i zastępca Burmistrz Śmigla pan Marcin Jurga informują uczniów klasy piątej o akcji „Widoczny na drodze - bezpieczny na drodze”.   

Czytaj więcej...

Pomoce dydaktyczne zakupione w ramach "Laboratoriów Przyszłości" nie tylko rozwijają zdolności naszych uczniów, ale dostarczają im również wiele radości.  W styczniu najmłodsi uczniowie pokazali, jak kreatywnie można wykorzystać posiadany przez szkołę sprzęt.

Więcej informacji w zakładkach Laboratoria Przyszłości Stara Przysieka Druga oraz Laboratoria Przyszłości Wonieść

Karnawał to miła, pełna muzyki i wspaniałej zabawy tradycja. W celu jej kultywowania w oddziałach przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej odbył się bal.

Grupa 0aP w przebraniach na balu karnawałowymAda przebrana za Elsę, pozuje w masce karnawałowejTańce w grupie 0aPWojtek w stroju strażaka, pozuje w masce karnawałowejGrupa 0b w strojach karnawałowych

Czytaj więcej...

„Znamię! Znam je?” - to temat zajęć profilaktyki czerniaka skóry, jakie odbyły się w klasach 8. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest czerniak i jakie są przyczyny zachorowania. Ponadto razem z bohaterami filmu profilaktycznego nauczyli się, jak badać swoje ciało i na jakie zmiany skórne zwrócić uwagę, czyli poznali tzw. ABCDE czerniaka.

Uczniowie klasy 8 wykonują zadania w grupachCzerniak skóry plakaty uczniów klasy 8bInformacje o czerniaku skóry przygotowane przez uczniów klasy 8a

Czytaj więcej...

W styczniu klasa 4 realizowała projekt edukacyjny, którego celem było zaznajomienie się ze skutkami palenia papierosów oraz poznanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Plakat ukazujący negatywne skutki paleniaPlakaty uczniów klasy czwartej ukazujące negatywne skutki palenia

Czytaj więcej...

24 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Starym Bojanowie odbył się IV Gminny Konkurs „Ziemia Śmigielska w czasie Powstania Wielkopolskiego”. Celem konkursu było upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy o powstaniu oraz przybliżenie udziału w nim mieszkańców ziemi śmigielskiej. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

Piotr Jakub i Filip prezentują otrzymane dyplomy

Czytaj więcej...

W celu rozwijania uczniowskiej pasji historyczno-czytelniczej odbył się konkurs pn. „Historyczny lapbook”. Polegał on na wykonaniu lapbooka na podstawie książki o tematyce historycznej znajdującej się w bibliotece szkolnej.

Lapbooki wykonane przez uczniówUczniowie którzy wykonali historyczne lapbookiWystawa książek i lapbooków w bibliotece szkolnej

Czytaj więcej...

20 stycznia do naszej szkoły zawitał niebieski wóz Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy, nauki i zabawy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Goszczący w szkole eksperci przeprowadzili warsztaty z druku 3d. W zajęciach najpierw gościnnie uczestniczyła grupa uczniów wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu, a następnie kilkunastu uczniów z klas piątych oraz kilku nauczycieli z naszej szkoły.

uczestnicy warsztatów poznają zasadę działania drukarki 3d uczeń klasy piątej prezentuje swój projekt motocyklaUczennice klasy piątej pracują nad projektami obiektów trójwymiarowychuczniowie klas piątych przyglądają się wydrukowanej trójwymiarowej jaszczurce

Czytaj więcej...