Pod koniec października szkoła w Starej Przysiece Drugiej oraz filia w Wonieściu włączyły się do akcji charytatywnej "Jabłuszko", której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński.

Akcja Jabłuszko w naszej szkoleJabłuszka w klasie 1aUczniowie z klasy 3aP

Czytaj więcej...

Uczniowie z klasy drugiej systematycznie dzielą się swoimi pasjami z innymi. Ostatnio zaprezentowały się dzieci, których hobby jest rysunek.

Malina ze swoim rysunkiemNikodem ze swoim rysunkiem

Czytaj więcej...

23 października uczniowie klasy drugiej wzięli udział w programie edukacyjnym „Kino Szkoła”.

Dzieci z klasy 2 przed projekcją filmu Nel i tajemnica kurokotaDzieci z klasy 2 podczas filmu Nel i tajemnica kurokota

Czytaj więcej...

We wrześniu i październiku dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III z Wonieścia oraz Przysieki odwiedziły las w Racocie.

Pani leśnik opowiada dzieciom o zwierzętach mieszkających w lesiePani leśnik pokazuje przedszkolakom paśnikUczniowie klasy trzeciej wykonują zadanie dotyczące warstw lasuUczniowie klas pierwszych i 3aW po zajęciach w lesie

Czytaj więcej...

W sobotę 21 października - mimo dość trudnych warunków pogodowych - pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły stawiła się na starcie pieszego rajdu do Bonikowa.

Uczestnicy rajdu podczas marszuUczestnicy rajdu ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...

W środę 18 października oddziały przedszkolne ze Starej Przysieki Drugiej i z Wonieścia wybrały się do Kościańskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”.

Spotkanie Jasia i Małgosi ze SzczuremNajmłodsi Nell, Maja i Sofia podczas przedstawieniaKarolinka, Emilka i Selena z grupy 0 a

Czytaj więcej...

We wtorek 17 października społeczność szkolna stanęła do wyzwania, do którego nominował ją Urząd Gminy Śmigiel.

Uczniowie na boisku szkolnym 

Czytaj więcej...

W październiku przedszkolaki oraz dzieci z klasy 3W w Wonieściu miały okazję spotkać się z policjantami ze Śmigla. Towarzyszył im Pyrek - policyjna maskotka.

Policjant rozdaje dzieciom upominkiOdwiedziny policji w WonieściuPolicjant prezentuje wyposażenie do pracy

Czytaj więcej...

13 października 2023 r. w szkole podstawowej w Starej Przysiece Drugiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Pasowanie na ucznia”.

Uczniowie klasy 1a po uroczystym pasowaniuUczniowie klasy 1b po uroczystym pasowaniuUczniowie klas pierwszych ślubują przed sztandarem szkoły

Czytaj więcej...

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie szkoły w Przysiece udali się na zajęcia oferowane przez „Zieloną Szkołę”, która znajduje się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. W dniach 10–12 października 35 dzieci z klas: 4a i 5a uczyło się trochę inaczej niż na co dzień.

Zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej w ChalinieUczniowie przed muzeum Dom SzewcaUczniowie zwiedzają Międzyrzecki Rejon Umocniony

Czytaj więcej...