W styczniu obchodziliśmy w naszej szkole tydzień pamięci o Powstaniu Wielkopolskim.

 Mali powstańcy z klasy 2aWUczniowie klasy 8 stoją przed wystawą pamiątekOzdobna tablica na stole rogatywkami i pamiątkami z powstania

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej informuje, że 21 lutego 2022 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Starej Przysiece Drugiej i w Wonieściu na rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej...

Z okazji obchodzonego w styczniu święta Seniorzy - za pośrednictwem sołtysów - otrzymali od uczniów naszej szkoły bukiety wraz z załączonymi do nich życzeniami.

Upominki z dołączonymi życzeniamiżyczenia dla seniorów

Zaczarowanych Świąt Bożego Narodzenia,  pełnych blasku, ciepła, uśmiechu i magicznej atmosfery, spędzonych w gronie bliskich osób,  a także dużo pozytywnej energii na nadchodzący  Nowy 2022 Rok. Niech gwiazdka wigilijna okaże się właśnie tą gwiazdką  z nieba, która przybliży nam raj na Ziemi. Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji  i obsługi, Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom szkoły życzenia świąteczne składa Dyrektor Szkoły Małgorzata Pawłowska-Górna

Grudniowe dni dzieciom z grupy 0aP i 0bP upłynęły na świątecznych przygotowaniach. A pracy było co niemiara! Przedszkolaki pięknie przystroiły choinki, przygotowały kartki świąteczne dla najbliższych, a nawet pomalowały i ozdobiły gipsowe figurki.

Najmłodsza grupa z GwiazdorkiemDzieci z grupy 0a przy wigilijnym stoleWspólne zdjęcie przedszkolaków z Gwiazdorem 

Czytaj więcej...

Nasza akcja „I TY możesz zostać Świętym Mikołajem…” w tym roku była skierowana do seniorów, osób starszych, samotnych, ubogich oraz dwóch rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. Skupiliśmy się na tym, aby przekazać najpotrzebniejsze rzeczy, czyli artykuły codziennego użytku.

Paczki świąteczne przygotowane przez nauczycieli uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej

Czytaj więcej...

Czy życzenia mogą się spełnić? W naszej bibliotece tak się stało - można już wypożyczać najnowsze książki, które zostały zakupione po to, by rozwijać zainteresowania uczniów i sprostać ich oczekiwaniom.

Wiecej informacji w zakładce Biblioteka.

Wolontariusze ze SKW uczestniczyli w Gali Wolontariusza zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inga. Podczas uroczystości nasi uczniowie podsumowali i zaprezentowali efekty projektu, w jakim wzięli udział.

Wolontariusze z zaświadczeniami ukończonych warsztatówPodzękowania dla Szkolnego Klubu Wolontariatu za współpracęPodziękowanie dla SKW za współpracę w projekcie

Czytaj więcej...

Szkolny Klub Wolontariatu z Grodziska Wielkopolskiego zaprosił naszych wolontariuszy do wspólnej akcji „Serca dla bezdomnych”. Nasi wolontariusze wykonali 100 serduszek, na każdym umieścili cytaty z Pisma Świętego. Paczka z serduszkami i darami wyruszy do Jadłodajni im. Św. Elżbiety w Poznaniu.

Serce dla ludzi ubogich wykonane przez wolontariuszaSerce wykonane przez wolontariusza SKW

SKW

W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy Dni Klimatu. Głównym celem akcji było uświadomienie wszystkim przyczyn i skutków zmian klimatu oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Szkolna wystawa eko toreb wykonanych przez uczniów klas I VIII ze szkoły w Przysiece oraz Wonieścia w ramach szkolnych obchodów Dnia Klimatu

Czytaj więcej...