Na początku kwietnia w Zespole Szkół w Krzywiniu rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kosz pełen zdrowia” adresowany do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Jego celem było propagowanie idei zdrowego stylu życia, zaangażowania uczniów w dążenie do utrzymania dobrej formy, ale również rozwój inwencji twórczej i posługiwanie się rozmaitymi technikami plastycznymi.
Na początku kwietnia obchodziliśmy w szkole Tydzień Pamięci Ofiar Katynia. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą obejrzeli prezentacje na temat wydarzeń katyńskich. Poza tym mogli oni, osobiście lub wirtualnie, odwiedzić bibliotekę szkolną i zapoznać się z propozycjami obchodów rocznicy przygotowanymi przez panią bibliotekarkę.
Przedstawiamy informacje dotyczące procedur wprowadzania stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP związanych z terroryzmem.
Zagrożenie wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym - informacje
W ostatnim przed przerwą świąteczną dniu nauki naszą szkołę odwiedził niespodziewany gość: zając wielkanocny. Wywołał on uśmiech na twarzach nie tylko młodszych, ale również starszych. Na każdego w tym dniu czekał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Więcej zdjęć w Galerii
Katarzyna Główczak
11 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XXII Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla „Zostań Mistrzem Ortografii”, który odbywał się w Czaczu.
11 kwietnia w sali gimnastycznej szkoły w Śmiglu po długiej przerwie znów rywalizowały ze sobą reprezentacje najmłodszych klas szkół podstawowych gminy Śmigiel.
Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w pomoc Zuzi - dziewczynce chorującej na SMA. W poniedziałek 11 kwietnia w naszej szkole, za symboliczne 2 złote wrzucone do puszki, można było otrzymać kawałek pysznego ciasta pieczonego przez rodziców, nauczycieli i uczniów.
Uczniowie oddziału przedszkolnego w Wonieściu oraz klas starszych szkoły podstawowej postanowili wziąć udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Jakie znasz zawody?”.